Grzybica paznokci

Masz już dość nieestetycznego wyglądu twoich paznokci? Wziąłeś garść tabletek, zużyłeś kilka tubek maści i wciąż nie widzisz poprawy? Najwyższy czas odwiedzić podologa

Skąd mogę wiedzieć czy to grzybica?

Jeśli Twoje paznokcie są:

  • przebarwione na kremowo, żółto lub zielono,
  • rozwarstwione,
  • kruche,
  • przerośniete,

może być to oznaką grzybicy paznokci.

grzybica paznokci

Grzybica paznokci to choroba, która niszczy płytkę paznokciową. Pierwotnie dochodzi tylko do zmiany jej zabarwienia. Nieleczona grzybica paznokci powoduje pogrubienie płytki, czasami przerastanie przestrzeni pod paznokciem, a u niektórych dochodzi do jej wykruszania. Najczęściej w wyniku choroby dochodzi do zajęcia paznokcia palucha – największego z palców stopy. Jednak nieleczona grzybica paznokci stóp powoduje, że chorobą zostają objęte pozostałe paznokcie, a nawet skóra. Z tego względu nie warto lekceważyć problemu i czekać z podjęciem decyzji o leczeniu. Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza dermatologa, który zleci najpierw wykonanie badania mykologicznego. Następnie na podstawie wyniku badania dobierze odpowiednie leki, w zależności od rodzaju występowania chorobotwórczego grzyba. Drugim krokiem podczas leczenia grzybicy paznokci jest wizyta u podologa, który usunie fragmenty chorobowo zmienionego paznokcia. Powstałe ubytki płytki doświadczony podolog potrafi zrekonstruować specjalnym przeciwgrzybiczym żelem, tak że nie będzie widać śladu po grzybicy paznokci.

Jak pozbyć się grzybicy paznokci?

Jeżeli powyższy problem dotyczy Ciebie, nie martw się, ponieważ dzięki współpracy z podologiem we Wrocławiu szybko pozbędziesz się problemu i wyjście na basen czy plażę stanie się tylko przyjemnością. Leczenie grzybicy paznokci to proces długotrwały, wymagający twojej konsekwencji w stosowaniu także preparatów wspomagających oczyszczanie organizmu oraz podnoszących odporność organizmu. Jak pokazują najnowsze badania przeprowadzone przez Katedrę Dermatologii i Wenerologii współpraca z podologiem jest istotnym elementem w leczeniu grzybicy paznokci. Doświadczony podolog potrafi wykonać zabieg oczyszczający paznokieć oraz dobrać właściwe środki wspierające leczenie grzybicy.

Nadszedł czas, aby powiedzieć grzybicy STOP i ubrać sandały w lecie.

REJESTRACJA
od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00
tel+48 889 532 340